Skip to content Skip to footer

Zawiesia wężowe – charakterystyka i zastosowanie

Jedną z najważniejszych kwestii podczas transportu towarów okaże się dobór odpowiednich narzędzi – wytrzymałe mocowania, zawiesia i dźwigi ułatwią bezpieczne podnoszenie i przenoszenie ładunku, stanowiąc skuteczną ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Charakterystyka zawiesi wężowych

Zawiesia wężowe, znane również jako zawiesia kołowe, to narzędzia wykorzystywane powszechnie podczas podnoszenia i transportu towarów. W skład zawiesia kołowego wchodzi rdzeń wykonany z trwałej przędzy oraz zamknięty rękaw ochrony.

Mocowania wężowe cechuje wysoki poziom elastyczności, przez co mogą być wykorzystywane podczas przenoszenia towarów o nietypowych wymiarach – w tym wypadku doskonale sprawdzi się między innymi tzw. metoda „na zaciąg”.

Oprócz tego zawiesia wężowe charakteryzują się także stosunkowo lekką wagą oraz miękkością, dzięki czemu można wykorzystywać je podczas transportu i podnoszenia towarów o delikatnej powierzchni.

Zastosowanie zawiesi wężowych

Solidne, elastyczne i lekkie mocowania wężowe znajdują szereg różnorodnych zastosowań – ten rodzaj zawiesi wykorzystuje się między innymi na placach budowy, podczas przenoszenia wielkogabarytowych elementów pozbawionych zaczepów, takich jak kolumny, wały czy filary.

Zawiesia wężowe stosowane są także podczas przenoszenia ładunków o delikatnej powierzchni – mocowania wężowe wykorzystuje się między innymi podczas prac z elementami wyposażonymi w malowane elementy dekoracyjne.

Wybór sprawdzonych zawiesi wężowych – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup zawiesi wężowych koniecznie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszym ważnym czynnikiem okaże się dopasowanie dopuszczalnego obciążenia roboczego danego zawiesia do rodzaju przenoszonego ładunku. Podczas poszukiwań najlepszych rozwiązań koniecznie należy pamiętać o tym, że DOR danego zawiesia będzie zależał między innymi od sposobu mocowania.

Podczas wyboru zawiesi warto upewnić się, że dane rozwiązanie posiada wszystkie niezbędne atesty, gwarantujące trwałość i bezpieczeństwo produktu. Oprócz tego podczas zakupu mocowań wężowych warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego zostały wykonane mocowania – koniecznie należy pamiętać o tym, że zarówno rdzeń, jak i rękaw ochronny zawiesia powinny zostać wyprodukowane z wytrzymałego i trwałego poliestru.

Zawiesie wężowe znajdziesz w ofercie Cecho

Leave a comment