Skip to content Skip to footer

Gdy trzeba zabezpieczyć towar sypki

Przechowywanie i transport produktów nie zawsze jest zadaniem prostym i łatwym pod względem logistycznym, czasem, mamy do czynienia z produktami sypkimi lub drobnoelementowymi potrzeba specjalistycznych rozwiązań.

Plastikowe pojemniki z pokrywą

Każdy użytkownik i producent stykający się na co dzień z materiałami typu proszkowego zna i docenia zalety plastikowych pudełek. Służą one zarówno w gospodarstwach domowych jak i w wielkich halach produkcyjnych. Przemysłowe wykorzystanie pojemników i kontenerów plastikowych staje się coraz bardziej popularne. Wytwórcy doceniają lekkość i estetykę materiału, łatwość utrzymania w czystości i przede wszystkim możliwość składania w moduły, dopasowywania i maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Szczególnie przydatne w przemyśle, rolnictwie i transporcie zdają się być skrzynki plastikowe z pokrywą.

Wykorzystanie pojemników w rolnictwie

Szczelne zamknięcie produktów, odizolowanych od źródła wilgoci, niekorzystnych warunków atmosferycznych i innych materiałów przewożonych lub przechowywanych w pobliżu jest niezwykle istotne na przykład w przypadku produkcji różnorodnych pasz dla rolnictwa i późniejszego przechowywania ich w gospodarstwach rolnych. Zarówno drobny hodowca, jak i właściciel wielohektarowego gospodarstwa zdaje sobie sprawę z tego, że tylko produkty przechowywane w optymalnych warunkach pozostaną dłużej świeże i nie stracą nic ze swej wartości. W pojemnikach plastikowych przechowywać można zarówno pasze jak i witaminy dla zwierząt hodowlanych, Mogą się one także przydać w segregowaniu i przechowywaniu nasion, cebul i kłączy przeznaczonych do uprawy.

Przemysłowe wykorzystanie pojemników z pokrywą

Pojemnik plastikowy z pokrywą to najbardziej niezawodny sposób na przechowywanie i transport materiałów wymagających dodatkowego zabezpieczenia przed wysypaniem lub dostaniem się w niepowołane ręce. Niezwykle istotne jest to w przypadku przemysłu chemicznego, gdzie pojemnik plastikowy z pokrywą służy do zabezpieczania środków chemii gospodarczej, kosmetyków czy sypkich farb i innych materiałów dla przemysłu budowlanego. Niezaprzeczalnym atutem takich opakowań jest ich wielorazowość. Po dokładnym oczyszczeniu oraz dezynfekcji pojemniki z plastiku mogą służyć przez wiele lat, pozostając stale w pełni wartościowymi opakowaniami.

Leave a comment