Skip to content Skip to footer

Przyczyny, objawy i leczenie skazy białkowej

Skaza białkowa to termin, który słyszał niemal każdy rodzic małego dziecka. Co dokładnie oznacza? Skaza białkowa to po prostu alergia na białko mleka krowiego, jego pochodne oraz jaja. Najczęściej dotyka ona noworodki między 2 a 3 miesiącem życia, ale może dotknąć dzieci nawet w wieku 3 lat.

Przyczyny

Dzieci rodziców, z których przynajmniej jedno cierpi na różne alergie, są szczególnie narażone na zachorowanie. Jednak nie zawsze tak jest; do powstania diatezy białkowej mogą przyczynić się również zmiany cywilizacyjne.

Objawy

Diateza białkowa objawia się na wiele sposobów:

– pospiesznie Zaczyna się zwykle od drobnych, czerwonych krostek lub plamek rumieniowych na kościach policzkowych i w okolicy ucha. Tylko ciężka postać obejmuje resztę ciała.

– Problemy żołądkowo-jelitowe Najbardziej powszechnym objawem jest biegunka, wymioty, zwiększona utrata wody, zaparcia lub wzdęcia brzucha, kolka, a także krew lub śluz w stolcu.

– łuszcząca się, swędząca skóra Niezwykle uciążliwy objaw charakteryzujący się łuszczeniem się skóry i ostrym swędzeniem, które powoduje, że dziecko się drapie, co może prowadzić do różnych chorób.

– Wiele infekcji. Najczęściej pojawia się notoryczny katar, kaszel, świszczący oddech w klatce piersiowej, duszności lub stany podgorączkowe.

Leczenie

Alergię można leczyć na dwa sposoby: od wewnątrz poprzez podawanie preparatu, który pomaga organizmowi nabyć tolerancję na białko mleka krowiego i zmniejsza rozległość zmian skórnych na ciele, a od zewnątrz poprzez nawilżanie ciała emolientami, które zostały dobrze opisane w innej publikacji pt. „Emolient – co to jest i jak działa?”.

Aby profesjonalnie wspierać regenerację małego człowieka, warto poszukać sprawdzonych zabiegów i kosmetyków. Najlepszą opcją będą te z firmy Latopic, ponieważ jako jedyne posiadają polskie bakterie kwasu mlekowego oraz całą gamę kosmetyków, które wspierają likwidację objawów. Wszystko dostępne jest na stronie internetowej firmy Latopic, która dostępna jest pod adresem www.latopic.pl. Dowiemy się tam wszystkiego, co powinniśmy wiedzieć o chorobie, a także będziemy mogli od razu zaopatrzyć się w preparat doustny i kosmetyki.

Leave a comment