Skip to content Skip to footer

Jak należy wykonać makijaż krok po kroku?

 

Makijaż jest niezwykle istotny dla każdej pani. Wiele z nich pracuje na stanowiskach kierowniczych lub w zarządach, więc perfekcyjnie wyglądający makijaż jest czymś nieodzownym w ich codziennej pracy. O tym i podobnych kwestiach traktują teksty poradnikowe, z których można się wiele dowiedzieć przed wyborem odpowiedniego salonu kosmetycznego. Warto zatem przyjrzeć się bliżej procesowi nakładania makijażu, aby zrozumieć, jak bardzo jest on czasochłonny i skomplikowany. Zobaczmy, jak przebiega on krok po kroku.

Jak wygląda fachowa aplikacja makijażu?
Nakładanie makijażu składa się z wielu etapów. Może się wydawać, że nie jest ich wiele, ale każdy z nich wymaga od człowieka niezwykłej precyzji i dokładności. Ponadto ważne jest wyczucie czasu, ponieważ kosmetyki wymagają płynnej pracy z nimi, a nie można zbyt długo zwlekać z nałożeniem jednej rzeczy na drugą. Makijaż składa się z następujących etapów:

Przygotowanie skóry twarzy poprzez nałożenie ulubionego kremu i pozostawienie go na kilka minut, aż do wchłonięcia, nałożenie bazy pod właściwy makijaż, aby makijaż dłużej utrzymywał się na twarzy, nałożenie podkładu na twarz Służy on jako baza pod makijaż, wzmacnia i ujednolica koloryt skóry oraz ukrywa przebarwienia; stosuje się kolorowe korektory pod oczy, aby nadać im odpowiednią formę, kolor i powiększyć je; stosuje się też użycie pudrów do twarzy. Puder doskonale pogłębia koloryt skóry twarzy i poprawia kości policzkowe; jeśli skóra zbytnio się błyszczy, puder ją matuje; cieniowanie powiek – za pomocą ołówka podkreśla się kształt i wielkość oczu oraz oddziela okolice oczu od brwi; praca z rzęsami. W większości przypadków rzęsy są zbyt krótkie i cienkie, a ich linia jest pełna wad. Na tym etapie można je wydłużyć, zagęścić i skorygować, podobnie jest z brwiami. Usuwane są zbędne włoski, a następnie nakładany jest kolor kontrastujący z resztą twarzy. Nadaje się im określony kolor i kształt za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Podsumowanie

Jak widać, nakładanie makijażu nie należy do najłatwiejszych zadań i należy je pozostawić wyspecjalizowanej kosmetyczce.Samodzielne nakładanie makijażu od profesjonalnego odróżnia to, że żadna kobieta nie jest zobowiązana do samodzielnej pielęgnacji, a wszystko, co z nią związane, przekazała wyspecjalizowanej osobie, która dokładnie wie, czego po czym użyć. Kompetentna kosmetyczka dokładnie rozumie, jak powinien przebiegać proces tworzenia makijażu, a także jakie kosmetyki najlepiej nadają się do konkretnego typu cery. Skorzystanie z jej usług w takiej sytuacji jest nieocenione.

Leave a comment