Skip to content Skip to footer

Najlepsza pianka do nurkowania

Pianka neoprenowa od lat stosowana jest do nurkowania. Dzięki niej można zapewnić prawidłową temperaturę ciała nurka w wodzie. Warto dowiedzieć się, jaka pianka neoprenowa do nurkowania będzie najlepszym wyborem.

Sprawdzony kombinezon

Pianka to kombinezon stosowany do uprawiania sportów wodnych. Przykładowe dyscypliny, w których zawodnicy wykorzystują właściwości takiej pianki to między innymi nurkowanie, żeglarstwo oraz windsurfing.

Warto wiedzieć o tym, że pianka obok maski do nurkowania jest podstawowym elementem każdego nurka. W zależności od sportu pianki różnią się od siebie parametrami. Obecnie można je zakupić w wielu sklepach internetowych, a także stacjonarnych. Często oferowane są atrakcyjne promocje, dzięki którym piankę neoprenową do nurkowania można zakupić w bardzo przystępnej cenie. Oczywiście zawsze najlepiej stawiać na uznanego producenta. Liczy się przede wszystkim jakość kupionej pianki neoprenowej do nurkowania.

Sprawdzony skafander do nurkowania

Okazuje się, że podstawowym zadaniem pianek jest utrzymanie komfortu cieplnego człowieka będącego w środowisku wodnym. Warto dodać, że skafandry zrobione z neoprenu są stosowane od wielu lat. Materiał ten jest zupełnie nieprzepuszczalny dla powietrza oraz cieczy, co jest bardzo istotne.

Człowiek, który założył właściwie dopasowaną piankę, jest w stanie wytrzymać o wiele dłużej w wodzie. Okazuje się, że stosowanie skafandrów zapobiega szybkiemu wystąpieniu objawów hipotermii. W czasie pływania, pod warstwą neoprenu znajduje się woda, o czym warto pamiętać.

Sprawdzona pianka neoprenowa do nurkowania

Pomimo tego że neopren jest nieprzepuszczalny, to ciecz wlewa się poprzez otwory na ręce, stopy oraz głowę nurka. Odpowiednio dopasowany skafander ogranicza wymianę wody wewnętrznej, co jest bardzo istotne. Dzięki temu ciecz ogrzewa się od ciała człowieka korzystającego z pianki, a ciepło organizmu nie ucieka aż tak szybko.

Warto wiedzieć o tym, że oprócz utrzymywania komfortu termicznego skafandry zapewniają delikatną wyporność nurkowi. Co więcej, pianka neoprenowa do nurkowania może również stanowić skuteczną ochronę przed przypadkowymi zranieniami, rozcięciami, a ponadto otarciami, tak samo, jak buty do wody.

Pianka neoprenowe znajdziesz w ofercie divezone.pl

Leave a comment