Skip to content Skip to footer

Bielizna termoaktywna – charakterystyka

Nie bez powodu odzież dzielona jest na różne rodzaje, kategorie. Każde ubranie spełnia swoje pewne funkcje i jest odpowiednie na inne sytuacje, czy też okazje. Tak również jest w przypadku bielizny. Na rynku znajdziemy bieliznę bawełnianą, elegancką, codzienną, sportową. Do tej ostatniej zalicza się także bieliznę termoaktywną, która jest szczególnie przydatna podczas wielu aktywności fizycznych.

Z czego wykonana jest bielizna termoaktywna?

Ten rodzaj bielizny wykonany jest z włókien syntetycznych. Dzianina wykonana ze sztucznych nici jest odporna na rozciąganie, elastyczna i dobrze dopasowuje się do sylwetki. Jest to bardzo ważne, gdyż bielizna jest najbliżej ciała i powinna być bardzo wygodna.

Włókna syntetyczne wykorzystywane do produkcji bielizny termoaktywnej to przede wszystkim: poliamid, polipropylen. Wielu producentów dodaje również do tego typu bielizny nici z jonami srebra, które działają bakteriobójczo.

Funkcje bielizny termoaktywnej

Bielizna termoaktywna została stworzona po to, żeby w czasie aktywności fizycznej utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. To znaczy, że ta bielizna nie grzeje, a jedynie trzyma ciepło wyprodukowane przez nasz organizm. Z drugiej strony hamuje dostęp zimnego powietrza z zewnątrz.

Kolejnym zadaniem bielizny termoaktywnej jest odprowadzanie nadmiaru wilgoci, wody na zewnątrz. Jak wiadomo, podczas wysiłku fizycznego nasz organizm wytwarza pot, żeby schłodzić ciało. Bielizna termoaktywna pozwala na szybkie pozbycie się dużej ilości wilgoci, czyli potu. Dzięki temu możemy czuć się komfortowo, a nasza skóra będzie sucha nawet przy intensywnej aktywności fizycznej.

Do jakich aktywności nadaje się bielizna termoaktywna?

Odzież termoaktywna ze względu na swoje właściwości i warianty może być stosowana przy wielu aktywnościach fizycznych. Bielizna termoaktywna nadaje się zarówno do ćwiczeń na siłowni, jak i do pieszych wycieczek. Trzeba tylko dobrać odpowiednią jej grubość. Do wyboru mamy bieliznę cienką, średniej grubości i grubą.

Cienka bielizna termoaktywna najlepiej sprawdzi się na siłowni, przy intensywnych ćwiczeniach. Bielizna średniej grubości jest idealna w chłodniejsze dni na wycieczki rowerowe lub trekkingowe. Z kolei bielizna termoaktywna gruba będzie świetna podczas uprawiania zimowych sportów, np. narciarstwa.

Bieliznę termoaktywną znajdziesz w ofercie divezone.pl

Leave a comment